El Club Patinatge Diadema Corbera triomfa a Madrid

Madrid s'ha quedat amb el nom del nostre club; passejàvem pel centre amb els colors i el nom del club, i tothom ens preguntava d'on érem.

Hem fet que el nostre poble, Corbera de Llobregat, sigui reconegut per molta gent!

Després de tres dies molt intensos, ens enduem a casa un total de 22 PODIS, tornant a omplir els tres graons amb els nostres colors!

Hem tingut poc temps per entrenar amb el reglament de la federació madrilenya, i tot i així, ningú ens para!

Gràcies a totes les famílies que estan dia a dia amb el nostre club, però en especial gràcies a la Paula Gil (@pajarillogil) i l'Alba Suárez (@albaasuaarez) per fer que tot això sigui possible!

És un plaer veure un club tan unit, on tothom fa pinya, s'ajuden els uns als altres i comparteixen experiències junts!

A través del nostre Instagram @patinscorbera, podeu veure els millors moments del Trofeu Flip.

Gràcies @club.patinaje.flip per convidar-nos!

Continueu somiant petites, l'any que ve on serà....


▪️RESULTATS (Reglament Federació Madrilenya)

-NIVEL 2 BENJAMIN:
PLATA: Alba Lago
4a Carlota Blazquez

-NIVEL 2 ALEVIN:
4a Ainoa Berlanga

-NIVEL 3 BENJAMIN:
PLATA: Ona Ruiz
BRONZE: Etna Fisa

-NIVEL 3 ALEVIN:
PLATA: Abril Sánchez

-NIVEL 3 INFANTIL:
5a Virginia Ferreri

-NIVEL 3 CADETE:
OR: Irene Gallego

-NIVEL 4 ALEVIN:
BRONZE: Paula M. Vidal
6a Emma Trigueros
7a Paula M. Arrebola
8a Nora Dios
9a Nayara Fariña
10a Carla Gonzalez

-NIVEL 4 INFANTIL:
OR: Emma Garcia

-NIVEL 4 CADET-JUVENIL-JUNIOR:
PLATA: Maria Vilajosana
4a Aina Lopez

-NIVEL 5 ALEVIN:
PLATA: Cristina Rojas
BRONZE: Elsa Fuster

-NIVEL 5 INFANTIL:
OR: Lucia Salinas
BRONZE: Arlet Rusiñol
6a Claudia Rodriguez

-NIVEL 5 CADETE:
PLATA: Edurne Hernandez
BRONZE: Jana Marroco
4a Adriana Gonzalez

- CATEGORIA NACIONAL BENJAMIN:
OR: Naia Cuenca

-CATEGORIA NACIONAL ALEVIN:
OR: Ainhoa Gallego

-CATEGORIA B INFANTIL:
PLATA: Ares Ros

-CATEGORIA B CADETE:
OR: Natalia Tores
PLATA: Gissell Cardozo
BRONZE: Nekane Gallego
4t Lucas Hervas
5a Mireia Linares

-CATEGORIA B JUNIOR/SENIOR:
PLATA: Laia Sanmartino

-CATEGORIA NACIONAL CADETE:
OR: Julia Goneaga

Henar Lezana no va poder competir per lesió. 

Text: Club Patinatge Diadema Corbera